Palác Bellevue získal nového majitele, ten plánuje rozsáhlou rekonstrukci

Zpět do v Tiskové zprávy

Novým vlastníkem historického paláce Bellevue na pražském Smetanově nábřeží se stane společnost EP Real Estate (EPRE), která je součástí skupiny EP Corporate Group ovládané Danielem Křetínským. EPRE uspěla ve výběrovém řízení, které organizoval insolvenční správce firmy Francesco. Ta spadá do portofolia Arca Capital, jež je rovněž v insolvenci.

Palác Bellevue, který se pyšní výhledem na historické centrum Prahy a řeku Vltavu, je významnou památkou pražské architektury. Společnost EP Real Estate plánuje využít svého investičního know-how a kapitálu k revitalizaci této historické budovy a zvýšení její atraktivnosti pro nájemce a návštěvníky.

Jak může být zřejmé již z holdingového sídla na Pařížské ulici, máme slabost pro místa s geniem loci. Palác Bellevue takovým místem bezesporu je, což je možné doložit třeba tím, že v atelieru v tomto domě vytvořil Oskar Kokoschka unikátní obrazy Prahy. Ateliér v domě měl i Jiří Trnka,“ říká Jiří Nováček, generální ředitel EP Real Estate. „Místo nás nadchlo, ale zároveň nás objekt znepokojil svým zanedbaným až havarijním stavem. Rádi bychom jej tak vrátili zpět do života v polyfunkční podobě – zejména vytvořením mimořádných rezidencí, ale i obnovením komerčních funkcí v parteru,“ dodal Nováček.

EP Real Estate primárně připravuje nemovitý majetek skupiny EPH k následné transformaci. Akviziční příležitosti se však zdaleka neomezují jen na transformaci původních provozů. EP Real Estate při vyhledávání a realizace řešení přímo navazuje na filosofii udržitelnosti celé skupiny.

Novým vlastníkem historického paláce Bellevue na pražském Smetanově nábřeží se stane společnost EP Real Estate (EPRE), která je součástí skupiny EP Corporate Group ovládané Danielem Křetínským. EPRE uspěla ve výběrovém řízení, které organizoval insolvenční správce firmy Francesco. .